Blog /

LOFT architekci Warszawa

12 lat minęło odkąd rozpoczęliśmy działalność pod szyldem pracowni LOFT architekci. Warszawa to miejsce, gdzie powstała większość naszych projektów i realizacji. Każdy z nich jest niepowtarzalny, ale wszystkie wyróżniają się prostotą formy i dopracowanym detalem.

LOFT architekci Warszawa – indywidualne projekty domów

Zanim rozpoczniemy proces projektowy, staramy się dokładnie poznać potrzeby i preferencje naszych klientów. Rozmowa z inwestorem pozwala nam poznać zwyczaje i filozofię życia przyszłych użytkowników budynku, by zaproponowane rozwiązania projektowe były z nimi spójne.

Wizyta nadziałce jest niezbędna do poczucia specyfiki miejsca. Zapoznajemy się z lokalizacją i analizujemy ją pod kątem planowanej inwestycji . Konfrontujemy założenia inwestora z możliwościami i chłonnością terenu, którą oceniamy w oparciu o zapisy w planie miejscowym lub decyzji o warunkach zabudowy albo wstępnie, na podstawie obserwacji istniejącej infrastruktury. Zawsze, jeśli to możliwe, podejmujemy dialog lub inspirujemy się formą i sposobem zagospodarowania przyległych terenów, w celu jak najlepszego wkomponowania nowej zabudowy.

LOFT architekci Warszawa- koncepcja architektoniczna

Koncepcja architektoniczna, jaka powstaje w wyniku analizy potrzeb inwestorów i uwarunkowań terenu, jest zwykle kompleksowa i zawiera wszystkie niezbędne elementy budynku. Przedstawiamy rzuty wszystkich kondygnacji z układem funkcjonalnym pomieszczeń i wszystkich elementów wyposażenia, widoki elewacji z rozplanowaniem wielkości i rozmieszczenia otworów, przekroje przez przegrody w charakterystycznych miejscach. Plan zagospodarowania terenu z naniesionym budynkiem i utwardzeniami, z uwzględnieniem stref wejściowych i miejsc wypoczynku.

Na podstawie dopracowanej koncepcji, po zwykle niewielu korektach, realizujemy rysunki dokumentacji architektoniczno-budowlanej w zakresie wymaganym przez dany urząd do zatwierdzenia projektu.

LOFT architekci Warszawa –projekt domu

Każdy projekt traktujemy indywidualnie i za każdym razem stawiamy na nieszablonowe myślenie. Dzięki temu rozwijamy się i jesteśmy otwarci na poznawanie nowych materiałów, technologii i trendów. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której różne składniki takie jak: estetyka, ergonomia i energooszczędność – spotykają się, aby stworzyć wyjątkowe miejsce przyjazne mieszkańcom lub użytkownikom. Dużą wagę przykładamy do zintegrowania budynku z otoczeniem, proponujemy rozwiązania, które pomagają redukować koszty utrzymania budynku, są ekologiczne i nowoczesne.

LOFT architekci Warszawa – nadzór autorski

Każdą realizację traktujemy jako swoją wizytówkę, dlatego dążymy do tworzenia trwałej architektury, która będzie się sprawdzać przez lata. Zdajemy sobie sprawę że nasz projekt jest zaledwie ideą i w trakcie jego realizacji mogą zaistnieć zmiany i pewne odstępstwa. Dlatego na każdym etapie inwestycji służymy naszym klientom radą i pomocą, by potrzebne korekty, poprawiające funkcjonalność i estetykę, były wprowadzone spójnie.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress