Blog /

Nowoczesne stodoły – tradycja i nowoczesność

Nowoczesna stodoła jest połączeniem tradycyjnej architektury z nowoczesnym czyli ekologicznym myśleniem o budownictwie, dlatego stała się doskonałym wzorcem budownictwa pasywnego w Polsce.

Dom stylizowany na nowoczesną stodołę nawiązuje do archetypu budowli formą wywodzącą się z tradycji lokalnej, złożoną z czterech ścian przykrytych dwuspadowym dachem. Dzięki prostej i przez to zwartej bryle nowoczesna stodoła pozwala uzyskać niższe koszty budowy i utrzymania, niż w przypadku domów o tej samej powierzchni ale innym kształcie.Tradycyjna forma jaką naśladuje nowoczesna stodoła to ukłon w stronę prostoty, która zawsze pozostaje popularnym trendem. Jest na tyle uniwersalna, że doskonale pasuje do każdego kontekstu, wpisuje się zarówno w przestrzeń zurbanizowaną, podmiejską i wiejską. Można nadać jej charakter dodając okładzinę z lokalnych surowców i materiałów oraz dostosowując kąt dachu do zastanego.

Nowoczesna stodoła, choć należy do produktów niszowych, staje się co raz częstszym widokiem w Polsce. Przemawia za tym wiele czynników, głównie ekonomicznych, gdyż taki dom jest szybki w realizacji i stosunkowo mniej kosztowny oraz pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów energooszczędności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów myślących perspektywicznie czyli dbających o środowisko i własną kieszeń.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress